İçişler Bakanı Ayşegül Baybars Girne-Çatalköy İmar Planı ile ilgili Sivil Toplum Örgütleri ile bir araya geldi.

İçişler Bakanı Ayşegül Baybars Girne-Çatalköy İmar Planı ile ilgili Sivil Toplum Örgütleri ile bir araya geldi.

Girne-Çatalköy İmar Planı

 

İçişler Bakanı Ayşegül Baybars Girne-Çatalköy İmar Planı ile ilgili Sivil Toplum Örgütleri ile bir araya geldi.

 

İmar Planıları Tüm Emirname Bölgeleri İçin Katılımcı Bir Şekilde Gerçekleştirilmeli

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Şehir Plancıları Odası, Girne İnsiyatifi, Mimarlar Odası, Mimar ve Mühendisler Odası, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği ve İnşaat Mühendisleri Odası ile Girne-Çatalköy İmar Planı konusunda bir araya geldi.

İlk sözü alan sivil toplum örgütü yetkilileri ortak görüş olarak İmar Planının ivedi bir şekilde hayata geçmesi gerektiğini söyleyerek, planın devreye girmesi sonrasında oluşabilecek eksiklik ve yanlışlıkların tekrar gözden geçirilmesi yönünde çalışma yapılabileceğini belirttiler.

Girne’nin yapısının 1989’dan beri çıkarılan emirnamelerle ciddi şekilde bozulduğuna dikkat çeken STÖ yetkilileri ortak çalışma ile katkı koymak istediklerini söylediler.

Sivil Toplum Örgütleri ve Tüm Paydaşlarla Sürekli İstişare Halinde Olacağız

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ise davete icabet eden sivil toplum örgütlerine teşekkür ederek örgütlerin vereceği görüşlerin kendisi için değerli olduğunu ve bundan sonra yapılacak işlerde de Sivil Toplum Örgütleri ve tüm paydaşlarla istişare halinde olacaklarını ve alınacak kararların katılımcı bir anlayışla gerçekleşeceğini belirtti. 

Bakan Baybars imar planlarının bölgesel kalkınma, ekonomi, rekabet edilebilirlik ve çevresel sürdürülebilirlik çerçevesinde ivedilikle gerçekleştirilmesinin önemli olduğuna da vurgu yaptı.

İçişleri Bakanı Baybars, Girne-Çatalköy imar planından sonra ivedi bir şekilde Girne Doğu ve Batı kesimi imarlarının da ele alınacağını, ayrıca ülke genelinde tüm imar planlarının tamamlanması için de ivedilikle çalışacaklarını söyledi.
Previous Article İçişler Bakanı Ayşegül Baybars Çevre Platformu üyeleri ile bir araya geldi.
Next Article İçişler Bakanı Ayşegül Baybars Girne, Çatalköy Belediye Başkanları ve Şehir Planlama Dairesi ile Girne-Çatalköy İmar Planı konulu bir toplantı gerçekleştirdi.
Print
808

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

            

 

            

Online Öğrenci İzinleri

                Özel Güvenlik Birimi

  Belediyelere Yönelik Yardım Porjesi

               Muhaceret Affı Duyuru

                    Muhaceret Affı

            Beyaz Kimlik    Yurttaşlık

       e-pasaport        e-kimlik

      

           

             

İstek ve şikayetleriniz ile ilgili formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
İstek Formu

Şikayet Formu

İstek ve şikayetleriniz bizim için çok değerli olup mümkün olan en hızlı şekilde çözümlenmesi Bakanlığımızın önceliğidir. 

İstek ve şikayetleriniz, vatandaş odaklı yaklaşımla hazırlanmış süreçlerimize uygun olarak değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır.