SOKAĞA ÇIKMA İZİNİ BAŞVURULARI İÇİN DİJİTAL İZİN BELGESİ DEVREDE

SOKAĞA ÇIKMA İZİNİ BAŞVURULARI İÇİN DİJİTAL İZİN BELGESİ DEVREDE

SOKAĞA ÇIKMA İZİNİ BAŞVURULARI İÇİN DİJİTAL İZİN BELGESİ DEVREDE

Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi çerçevesinde halkımıza en hızlı ve güvenli şekilde yardımcı olmak üzere İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden kişilerin online olarak başvuru yapabilecekleri Sokağa Çıkma İzin Belgesi sistemi kuruldu.

Halkımızın, Corona Virüse karşı alınan kararlar çerçevesinde uygulamaya konan Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı süresince acil durumlarda Sokağa Çıkma İzni başvurularını evlerinden, telefon, tablet ve bilgisayarlarından dijital ortamda yapabilmeleri sağlamak için bakanlığımızın https://permissions.gov.ct.tr/street adresine girerek gerekli bilgileri doldurması yeterli olacaktır.

Online yapılacak dijital izin belgesi başvurularında gerekli olan bilgilerin başvuru sahibi tarafından doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Dijital olarak izin başvurusu değerlendirilen ve onaylanan kişilere kaymakamlıklarımız SMS yoluyla dijital izin belgelerini ileteceklerdir. Dijital İzin Belgelerinin üzerindeki QR kodla polisimiz kontrollerinde otomatik belge doğrulama yapabilecektir.

 

Kısmi Sokağa çıkma yasağı kapsamında açık olan hizmetlerden (market, eczane, benzin istasyonu, kasap, banka işlemleri. vs) veya sağlık koşulları gibi elzem ihtiyaçlar izne tabi değildir. İhtiyaçlar karşıladıktan sonra ikamet adresine geri dönülecektir. uymayanlar hakkında yürürlükteki mevzuat çerçevesinde cezai kovuşturma yapılacaktır.

Within the scope of partial curfew. Only the essential needs, health-related purposes, visiting a market, pharmacy, gas station, butcher & bank, etc. are not subject to permission. Citizens must return to their residences as soon as their needs have been met, criminal prosecution will be carried out against those who violate the partial curfew.

Print
Posted: Nis 10, 2020,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Author: Cem BEYAZ
Tags:

«Eylül 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011