İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars bugün Mahmut Kanber başkanlığındaki Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası heyetini kabul etti

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars bugün Mahmut Kanber başkanlığındaki Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası heyetini kabul etti

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars bugün Mahmut Kanber başkanlığındaki Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası heyetini kabul etti.

Kabulde cezaevinde tutuklu ve hükümlülerin kişisel gelişim ve meslek edinmelerine olanak sağlamak amacıyla hazırlanan projenin hayata geçirilmesi konusu ele alındı.

Hazırlanan projeyle, tutuklu ve hükümlülere  terizlik, oto mekanikler, demircilik, cilt ve matbaa işleri, seramijk eğitimi, elektrik tesisatçılığı, yapıcılık, dülgerlik ve berberlik  olmak üzere 9 alanda eğitim verilmesi hedefleniyor.

Kabulde hükümlü ve tutukluların mesleki eğitimle belirli bir meslek sahibi olmalarını sağlamak, belgelendirmek ve tahliyeden sonra bir işe girebilmelerine, iş kurabilmelerine kolaylık ve destek sağlayarak yeniden toplumsal yaşama katılmalarına katkı koymayı hedefleyen projenin protokolünün önümüzdeki günlerde imzalanarak hayata geçirilmesi için görüş birliğine varıldı. 

Previous Article İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı heyeti bugün İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi.
Next Article Doğancıda arazi sahiplerinin fiili kullanımları ile harita ölçümlerinde yapılan tespitler arasındaki yaşanan uyuşmazlıkların giderilmesi için bölgeye giden İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars bir toplantı
Print
940