KAR-İŞ İÇİŞLERİ BAKANI KUTLU EVREN’İ ZİYARET ETTİ

KAR-İŞ İÇİŞLERİ BAKANI KUTLU EVREN’İ ZİYARET ETTİ

KAR-İŞ İÇİŞLERİ BAKANI KUTLU EVREN’İ ZİYARET ETTİ

Kaçak taşımacılık, seyrüsefer harçlarının yakıt ücretlerine eklenmesi ve yurt dışından şoför getirme konularının ele alındığı ziyarette, KAR-İŞ Başkanı Fuat Topaloğlu Otel, Üniversite ve Kumarhanelerin kaçak taşımacılık yapmalarından dolayı 18,000 kişinin ekmek yediği sektörün çökmek üzere olduğunu belirtti. Bu konuda denetimlerin artırılmasını ve yasaların uygulanmasını talep eden KAR-İŞ heyeti ilgili bakanlığı göreve davet ederek İçişleri Bakanından da destek talep etti.

Seyrüsefer harçlarının akaryakıt ücretlerine eklenmesi konusunda ise görüşlerini ileten Başkan Fuat Topaloğlu bu durumun taşımacılara ciddi maddi külfet yaratacağını söyleyerek özel düzenlemeler yapılmasını talep etti.

Eski hükümet döneminde,  yerli işgücünü desteklemek amacıyla dışarıdan şoför getirilmesinin yasaklandığına da değinen  Topaloğlu çalışma dairesine başvuru yapıldığında gerekli vasıflara sahip şoförlerin bulunamadığını ve ciddi sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Topaloğlu konuşmasının devamında mesleki eğitim veren okulların açılmasının şart olduğunu ve eğer dışarıdan şoför gelmesi yasaksa şoförlerin kendi ülkemizde yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren ise konuşmasında taşımacılık sektörüne gerekli desteğin verileceğini belirterek, eğitim konusunda ise bunun sadece taşımacılık sektöründe değil iş sektörlerinin tümünde gerekli olduğunu söyledi. Ara eleman sıkıntısının tüm dünyada ciddi sıkıntı olduğuna da değinen Bakan Evren mesleki eğitimle ilgili atılacak her adımın destekçisi olacaklarını belirtti.

Previous Article Lefke Sivil Toplum Örgütleri İçişleri Bakanı Kutlu Evren’i ziyaret etti
Next Article Yeni Dernekler Yasası Yürürlükte
Print
1486

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910