Ertan Ersan Başkanlığındaki Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği İçişleri Bakanı Kutlu Evren’i ziyaret etti

Ertan Ersan Başkanlığındaki Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği İçişleri Bakanı Kutlu Evren’i ziyaret etti

Ertan Ersan Başkanlığındaki Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği İçişleri Bakanı Kutlu Evren’i ziyaret etti

Ziyarette ilk sözü alan Başkan Ertan Ersan, 1990’dan beri Şehit çocuklarına verilen arsalardan Güzelyurt, Metehan ve Alayköy çevresindeki 344 arsanın altyapısı hazır olmadığını,elektrik kurumuna yatırılan elektrik alt yapısı ile ilgili meblağın halen orada durduğunu fakat elektrik kurumunun işlem yapmadığını belirtti.

2016 yılında yine bu konu ile ilgili bütçenin ayrıldığına da değinen başkan Ersan  Eski bakan döneminde de yol, kaldırım ve altyapı yatırımlarının yapılacağının sözünü verdiğini fakat şu ana kadar herhangi bir girişim yapılmadığını söyledi.

Ziyarette yine Güneyde ve Kuzeyde bulunan şehitlerin kabirlerinin de bulunduğuna değinen Ertan Ersan, Baf, Lapta, Tuzla ve Balalan’da da bulunan şehit mezarlarına kabir yapılması özellikle Geçitkale ve Baf’ın çok kötü durumda olduğunu da dile getirdi. Birçok köyde aynı sorunun olduğu ve bu anıtların yapımı için çalışma başlatılması ile ilgili bir bütçe oluşturulması gerektiğini söyledi.

Muratağa  –  Atlılar ve Sandallar’daki definlerin 14 Ağustos’a kadar tamamlanması gerektiğini de belirten Başkan Ersan bu konuyla ilgili de acilen ihaleye çıkılması gerektiğini belirtti.

Ziyarette konuşan İçişleri Bakanı Kutlu Evren ise öncelikle Şehit Aileleri ve Malul Gaziler  derneğinin yapmış olduğu ziyaretten ötürü kendilerine teşekkür ederek taleplerini  hassasiyetle yerine getireceğimizden emin olabilirsiniz dedi.

Gerek anıtlar gerekse şehitliklerle ilgili çalışmaları en erken zamanda başlatacaklarını da ileten Bakan Evren bugün buralarda bulunmamızda en fazla emeği olan Gazilerimiz ve canlarını vatanlarını uğruna veren şehitlerimizdir, dolayısıyla onlara karşı vefa borçlarımızı da ödemek bizim görevimizdir dedi.

 

Previous Article On altı iş aracı İçişleri Bakanlığı’na Teslim Edildi
Next Article DAÜ Toplumsal Duyarlılık Merkezinden bir grup öğrenci Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel eşliğinde Merkezi Cezaevi kadınlar koğuşunu ziyaret etti
Print
1728

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910