İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars,Güzelyurt ve Lefke İlçelerinden Muhtarlar İle Biraraya Geldi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars,Güzelyurt ve Lefke İlçelerinden Muhtarlar İle Biraraya Geldi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Dün Akşam Güzelyurt ve Lefke İlçelerinden Muhtarlar ile Biraraya Geldi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, dün akşam   Güzelyurt ve Lefke İlçelerinden muhtarlar ile biraraya geldi.

Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Baybars,  önümüzdeki 4 yılı iyi planlamak istediklerini ifade ederek, amaçlarının sorunları birlikte konuşarak ve birlikte planlayarak aşmak olduğunu belirtti.

Bu noktada bilgi paylaşımının önemi üzerinde duran İçişleri Bakanı Baybars, sorunların çözümü için birlikte çalışmaları gerektiğini, toplantının amacının da bu olduğunu anlattı.

Ayşegül Baybars, “Muhtarların görev ve sorumluluklarının neler olduğunu, muhtarları ilgilendiren yasaların neler olduğunu içeren bir kitaçık hazırladık. Bu kitapçık muhtarların görev ve sorumluluklarının neler olduğunu anlamalarına yardımcı olacak. Muhtarlar vatandaşa hizmet noktasında en küçük birimlerden biridir. Nüfus arttıkça muhtarların bölge hakimiyeti, teknolojiye çok fazla erişememesi birtakım sıkıntılara yol açıyor” diye konuştu.

Bu anlmada muhtarların görev ve sorumluluklarını çok önemsediklerini vurgulayan Baybars, “Biz bölgedeki sorunları biliyoruz. Demokrasiye inanan insanlarız. Bundan dolayı muhtarların değerinin biraz daha artırılması gerektiğini düşünüyorum. Yakın bir zamanda e-devlete geçmeyi planlıyoruz. Bunun için muhtarların gerekli bilgi ve teknoloji ile donatılması gerekir” dedi. 

Bakan Baybars’ın konuşmasının ardından Merkez Kaymakamı Ahmet Arslan söz alarak, kitapçıkta muhtarları ilgilendiren yasaların bir özeti bulunduğunu, bunun da onlara büyük kolaylık sağlayacağını anlattı.

Toplantı muhtarların soruları ve onlara verilen yanıtlar ile devam etti.

İSKELE MUHTARLARI İLE TOPLANTI YARIN

Bakan Baybars, muhtarlarla başlattığı görüşmeler çerçevesinde yarın İskele bölgesi muhtarlarıyla bir araya gelecek. Saat 18:30’da başlayacak toplantı, İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Baybars daha sonra, 13 Ağustos Pazartesi Mağusa, 15 Ağustos Çarşamba Girne ve 16 Ağustos Perşembe de Lefkoşa bölge muhtarlarıyla bir araya gelecek.

 

 

Previous Article 23/2016 Dernekler Yasası'na göre Dernek Tüzük Değişikliği Başvuruları 31 Aralık 2018 Tarihine Kadar Uzatılmıştır.
Next Article Ayşegül Baybars, TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İle Görüştü
Print
785

«June 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567