İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS GÜZELYURT BARAJI VE LEFKE DERELERİNDEKİ ISLAH ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS GÜZELYURT BARAJI VE LEFKE DERELERİNDEKİ ISLAH ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Güzelyurt ve Lefke ilçelerinde incelemelerde bulundu. Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu ve Lefke Kaymakamı Sadi Güneş’ten çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Baybars, gerek Güzelyurt Barajı, gerekse Lefke deresi ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.

Lefke deresindeki çalışmaları inceledikten sonra Bakan Baybars, Yeşilırmak’ta da incelemelerde bulundu. Baybars burada Yeşilırmak Muhtarı İsmet Özpolat’tan hem bölge hem de dere ile ilgili bilgi aldı.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars batı bölgesindeki incelemeleri sonrası vatandaşlarımızın daha düzenli, daha planlı ve güvenli yerleşim yerlerine kavuşması için çalıştıklarına vurgu yaptı ve şöyle devam etti:

“Uzun yıllardır özlediğimiz yağışların yaşandığı bir yıl oluyor. Yaşanan sel felaketi sonrası yoğun yağışların aralıklarla devam etmesi sonucu derelerimizin taşması, göletlerimizin dolup taşması bir yandan bizi sevindirirken bir yandan da geçmişte yapılmayan, alınmayan önlemlerden ötürü üzülüyoruz. Geçmişteki eksikliklerin giderilmesi amacıyla kaymakamlıklarımızla devamlı istişare içerisinde tüm ilçelerimizde yılların biriktirdiği ihmalleri, yanlışlıkları ve çarpık yapılanmayı ortadan kaldırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda bugün kaymakamlıklarımız tarafından Güzelyurt ve Lefke ilçelerimizde dere yataklarında başlatılan ıslah çalışmalarını yerinde inceledik. Üzerinde önemle durduğumuz planlı yaşam alanlarının yaratılması için çalışmanın önemini doğa bize her geçen gün tekrar tekrar göstermektedir. Dere yataklarının üzerine plansızca izinler verilerek yapılan yapılar, çevreye sahip çıkmadığımız onca yıllar, bizlere zor anlar yaşatmaya devam ediyor. Çevremizi temiz tutmak, derelerimizi düzenli kontrol edecek mekanizmaları işletmek, ülkemizin geleceği için en büyük hizmetlerden biridir. Bundan sonra ne yapacağımız çok önemlidir. O nedenle geçmişte yapılmayan, alınmayan önlemleri almaya devam edeceğiz. Ülkemizin planlı yapılaşmasına önem vereceğiz. Tüm ilçelerimizdeki çalışmaları yerinde incelemek ve yapılan çalışmaların takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

 

Previous Article İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TAPU DAİRESİNDE VATANDAŞA BÜYÜK KOLAYLIK.
Next Article YILLARDIR ALTYAPI ÇALIŞMALARI NOKTASINDA İHMAL EDİLEN KERMİYA BÖLGESİ ŞEHİT ÇOCUĞU ARSALARINA YÖNELİK ADIM İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN ATILDI.
Print
539

«October 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910