İÇİŞLERİ BAKANI BAYBARS'IN, 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI MESAJI

İÇİŞLERİ BAKANI BAYBARS'IN,  20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI MESAJI

İÇİŞLERİ BAKANI BAYBARS'IN, 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI MESAJI

Bugün, acı dolu karanlık günleri geride bırakmamızın ve özgürlüğe kavuşmamızın 45.yılını kutluyoruz. 21. Yüzyılda maalesef bölgemizde çatışmalar, savaşlar halen devam etmektedir. Çatışma ve savaşların yarattığı insanlık dramlarını çok iyi bilen bir halkız.

Günümüzde yaşanan bölgesel çatışmalar ve savaşların yarattığı kaygı verici gelişmeler, geçmişin acılarından ders alarak, geleceğimizi sağlam, güvenli temeller üzerine kurmanın ne kadar hayati öneme haiz olduğunu bir kez daha göstermektedir.

Bir yandan çözüm için her türlü alternatif çabayı ortaya koyarken, diğer yandan da ülke insanımızın hak ettiği çağdaş standartları yakalamak için yapısal dönüşümleri gerçekleştirmeliyiz.

Gençlerin bu topraklara sımsıkı sarılması, devletlerine sevgiyle, gururla sahip çıkması için teknolojik yeniliklerle güçlendirilmiş, her yönüyle çağdaş standartlara kavuşmuş, hizmet odaklı bir devlet mekanizmasının oluşması hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutlar, bizler için hayatlarını feda eden şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, gazilerimize sağlık dilerim.

Print
Posted: Tem 23, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Author: Seran AVUKAT
Tags: