GÖNENDERE DIŞINA ÇIKARILACAK AĞIL YERLERİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILDI

GÖNENDERE DIŞINA ÇIKARILACAK AĞIL YERLERİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILDI

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın talimatı ile Gönendere Köy halkının yıllardır kanayan yarası durumuna gelmiş olan köy içerisindeki ağılların köy içerisinde yarattığı rahatsızlıktan bölgedeki insanlarımızın kurtarılması için Mağusa Kaymakamlığımızın başlattığı çalışmalar sonuçlandı.

Gönendere Köy’ü içerisindeki hayvancılara verilmek üzere Mağusa Kaymakamlığı tarafından Mayıs ayında belirlenen ancak topoğrafik yapısı düzgün olmayan arazinin organize ağıl yerine dönüştürülmesi çalışmaları tamamlandı.

Gönendere Köy’ü içerisindeki 5 adet ağılın organize bölgeye çıkartılmasında ikinci adım olan ağıl yerleri ile ilgili yer tesbiti için kura çekimi bugün Geçitkale Bucağın’da Mağusa Kaymakamı Kemal Serpal nezaretinde yapıldı.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın Mayıs ayında Gönendere Köy halkının sorunlarını yerinde incelemesi ile başlatılan çalışmalar, Mağusa Kaymakamlığı tarafından aralıksız yürütülerek, uzun yıllardır köy halkının çilesi durumuna gelen ağılların köy dışına çıkartılması için 2. adım atıldı.

Print
Posted: Eyl 13, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Author: Seran AVUKAT
Tags: