Menu
ARŞİV

ARŞİV

ÖZTÜRKLER, “KIRSAL KESİM ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA 16 KÖYÜMÜZDE TOPLAM 45 KM YOL YAPIMINA BAŞLANDI”

ÖZTÜRKLER, “KIRSAL KESİM ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA 16 KÖYÜMÜZDE TOPLAM 45 KM YOL YAPIMINA BAŞLANDI”
İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, kırsal kesim altyapıları kapsamında Mevlevi’de yürütülen asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi.
Bakan Öztürkler, İçişleri Bakanlığı olarak yürüttükleri yoğun çalışamalar ile geçmişte verilmiş ve altyapı eksikliği olan kırsal kesim arsalarının altyapılarının tamamlanması için adeta seferberlik ilan ettiklerini açıkladı.
Öztürkler, “İçişleri Bakanlığının geniş sorumluluk alanı içerisinde yer alan ve önceki yıllarda verilen ve altyapıları tamamlanmamış kırsal kesim arsalarının altyapı çalışmaları kapsamında, 21 farklı köyümüz için altyapı projelerimizin ihale süreçleri tamamlanmış ve bugün itibariyle yapım aşamasına geçilmiştir”dedi.
Kırsal Kesim Arsası hak sahipliği olan insanlarımızın buralarda yuvalarını kurarken alt yapı eksikliklerinden dolayı yıllarca ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Öztürkler, “Bu sıkıntıların yaşanmaması adına kırsal kesim arsalarının verilmesinden önce altyapı çalışmalarının tamamlanmış olmasını çok önemsediklerini, bu bağlamda daha önce verilmiş fakat altyapı eksikliklerinden dolayı sıkıntı yaşayan bölgeler için de kapsamlı bir çalışma yaptıklarını açıkladı.
Bakan Öztürkler’in Mevlevi ziyareti sırasında bölgede olan Maliye Bakanı Alişan Şan’da çalışmaların olduğu bölgeyi ziyaret ederek, bölge halkına desteklerini belirtti. İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, burada yaptığı konuşmada kırsal kesim altyapı çalışmaları için her zaman destek olan Başbakan Ünal Üstel’e, Maliye Bakanı Alişan Şan’a projelerin hayat bulmasındaki Mali katkıları ve Kırsal Kesim Arsaları Konut Edindirme Birimi Müdürü Ercan Beşerler’e de emeklerinden dolayı teşekkür etti.
İnsanın ürettiği kadar, ortaya koyduğu eserler kadar değerli olduğuna inandığını söyleyen Bakan Öztürkler, “bakanlık uhdesinde birçok alanda çalışma yürütüyoruz, açıklamalar yapıyoruz, fakat beni en çok mutlu eden gençlerin geleceği, ülkemize sıkı sıkıya tutunmaları ve kendi bölgelerinde mutlu şekilde yaşamaları adına attığımız adımlar, yürüttüğümüz projelerin hayat bulmasıdır” dedi.
HEDEF, YIL SONUNA KADAR ALTYAPI ÇALIŞMALARINI TAMAMLAMAK
Öztürkler, “Serhatköy, Mevlevi, Boğaziçi, Aş. Bostancı, Yuk. Bostancı’da bazısı 15, bazısı 21 yıldır bekleyen asfalt yol projeleri ile 10 yıldır hasreti çekilen Şahinler İçme ve Kullanma Suyu projeleri başta olmak üzere adanın diğer yarısında Geçitkale, Kumyalı, Nergisli, Sütlüce, Yarköy, Kaplıca, Ardahan, Adaçay, Mormenekşe, Serdarlı, Pınarbaşı ve Dikmen’de asfalt yol altyapıları için ihale süreçlerinin tamamlanarak, yapım aşamasına başlandığına dikkat çekti.
Öztürkler, “Kısa sürede yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda gençlerimizin yaşadıkları topraklarda kök salmaları ve geleceklerini kuracakları kırsal kesim arsalarının altyapılarının tamamlanması adına önemli adımlar atıldı. Bu kapsamda toplam 16 köyümüzde yaklaşık 45 kilometreye yakın asfalt yol projesine başlandı. Şahinler köyümüzde de içme ve kullanma suyu projelerimiz devam ediyor. Serdarlı, Vadili, Gaziköy, Serhatköy, Yenierenköy ve Aygün olmak üzere 6 köyümüzde de elektrik götürmek üzere projelerimiz için ihale süreçleri kısa sürede tamamlanarak, yapım aşamasına geçilecektir. Hedefimiz yıl sonuna kadar ihalesi tamamlanmış altyapı projelerimizi tamamlamaktır”dedi.
Mevlevi kırsal kesim arsaları asfalt yol çalışmalarını inceleyen Bakan Öztürkler’e Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, Kırsal Kesim Arsaları Konut Edindirme Birimi Müdürü Ercan Beşerler, bölge muhtarları ve çok sayıda vatandaş da eşlik etti.
Print
Yayınlanma tarihi: Eki 20, 2022,
Haber Kategorisi: Haberler,
Yorumlar: 0,
Etiketler: