Menu
ARŞİV

ARŞİV

ÖZTÜRKLER, MEVKİDAŞI SOYLU İLE BİR ARAYA GELDİ

ÖZTÜRKLER, MEVKİDAŞI SOYLU İLE BİR ARAYA GELDİ
İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Ankara temasları çerçevesinde ikinci resmi görüşmesini Mevkidaşı Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptı. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığında gerçekleşen toplantıda iki bakanlık arasında yürütülen işbirliği protokolleri çerçevesindeki konular ele alındı.
Öztürkler, mevkidaşı Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir süre baş başa görüştükten sonra heyetler arası toplantıya geçildi.
İki bakanlık arasında işbirliği protokolleri ile yürütülen çalışmalarda güncel durum analizi, Sınır giriş-çıkışları, pasaport, güvenlik, eğitim, suçla mücadele, göç ve teknik altyapı alanlarında yürütülen çalışmalarda Türkiye Cumhuriyeti’nin tecrübesinden faydalanmak ve muhaceret sistemlerinin güncel yazılımlarla desteklenmesi konularında nasıl destek sağlanabileceği hususları heyetler arası toplantıda masaya yatırıldı.
Bakan Öztürkler, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun her daim bizlere gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı halkımız namına büyük mutluluk duymaktayız. Çok verimli bir toplantı oldu. KKTC’de ülke güvenliği ve kamu huzurunun korunması adına birçok adım atıldı. Bu yönde adım atmaya devam edeceğiz. Özellikle ülke giriş-çıkışlarında alacağımız teknik destekler, muhaceret sistemlerimizde yapacağımız yapılandırmalarla çok daha iyi noktalara geleceğiz. Burada tüm bu konuları ele alma şansımız oldu. Bizlere her zaman destek olan mevkidaşım Sayın Soylu’ya ve ekibine bir kez daha teşekkür ederim”dedi.
ÖZTÜRKLER, “YÖK BAŞKANI ÖZVAR İLE DE ÖĞRENCİ MUHACERETLERİ KONUSUNDA FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK”
İçişleri Bakanı Öztürkler, Ankara temasları kapsamında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar’ı da ziyaret etti.
Öztürkler, Öğrenci Muhaceretleri ile ilgili online muhaceret sistemlerinde yapılacak yeni yapılandırma, E-Vize Otomasyon Sistemi ve ortaya çıkan eksiklikler konusunda da Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar ile fikir alışverişinde bulunulduğunu açıkladı. Çok verimli bir görüşme olduğunu ifade eden Öztürkler, Türkiye Hükümeti, kurumları ve yöneticileri ile gönül bağımızdan ayrı olarak bir de kişisel ilişkilerimizin, dostluklarımızın da toplumumuza fayda sağlayacak konularda olumlu yansıdığını görmek ayrıca bizleri mutlu etmektedir”dedi.
Print
Yayınlanma tarihi: Eyl 22, 2022,
Haber Kategorisi: Haberler,
Yorumlar: 0,
Etiketler: