Mehmet Özkardaş başkanlığındaki Kamu-Sen heyeti İçişleri Bakanı Kutlu Evren’i ziyaret etti

Mehmet Özkardaş başkanlığındaki Kamu-Sen heyeti İçişleri Bakanı Kutlu Evren’i ziyaret etti

Mehmet Özkardaş başkanlığındaki Kamu-Sen heyeti İçişleri Bakanı Kutlu Evren’i ziyaret etti

Ziyarette ilk sözü alan Özkardaş, cezaevindeki sorunlara değinerek yeni binanın elzem olduğunu çünkü farklı farklı suçlardaki insanların ayni koğuşlarda bulunmasının ciddi sorunlar yarattığını söyledi.

Özkardaş, cezaevi çalışanlarının kamu görevlileri yasası kapsamı dışında olması gerektiğine çünkü cezaevinde çalışmanın ayrıcalıklı bir görev olduğuna değindi.

Cezaevi personelinin yasalardan kaynaklanan sebeplerle terfi almadığına değinen Özkardaş terfilerin de erken zamanda açılmasını talep etti.

Tapu konularına da değinen Özkardaş, tapu işlerindeki aksamalarında düzeltilmesi gerektiğini ve ivedilikle tapu konularının hızlandırılması gerektiğine değindi.

 İçişleri Bakanı Kutlu EVREN, ise Merkezi Cezaevi konusunda girişimlerinin devam ettiğini, bu konuda kendilerinin de hassas olduğunu ve göreve geldikleri ilk haftadan itibaren bu bilinç içerisinde gerekli temaslar ve çalışmalara başladıklarını belirtti .

 Tapu ve personel konularında ise girişimler ve çalışmalar yapıldığını ve kısa zamanda sorunların asgariye indirileceğini belirtti.

Görüşmede kırsal kesim arsalarına da değinen Bakan Evren, önceliklerinin alt yapısı olmayan kırsal kesim arsalarının alt yapılarının tamamlanması olduğunu ve ardından da arazilerin daha ekonomik bir şekilde kullanılabileceği bir sisteme geçme düşüncesinde olduklarını belirtti.

Previous Article ÇAMSEV İÇİŞLERİ BAKANI KUTLU EVREN’İ ZİYARET ETTİ
Next Article Atilla Berberoğlu Başkanlığındaki Girne Rehabilitasyon Merkezi, İçişleri Bakanı Kutlu EVREN’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Print
1025

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«June 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678