ÇİFTÇİ VE HAYVANCILARA DUYURU

ÇİFTÇİ VE HAYVANCILARA DUYURU

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

İÇİŞLERİ  BAKANLIĞI

İSKAN VE REHABİLİTASYON DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

 ÇİFTÇİ VE HAYVANCILARA DUYURU.

 1. İskân Topraklandırma ve Eşdeğer Mal Yasası’nın 40 B maddesi uyarınca Rezerv Tarımsal Kaynaklar mevsimlik olarak 1 Eylül 2023 – 31 Ağustos 2024 tarihleri arasında bir yıllığına kiralanacaktır.
 2. Müracaatlar 22 Mayıs 2023 – 24 Temmuz 2023 tarihleri arasında mesai saatleri içinde İskân ve Rehabilitasyon Dairesi’nin Kaza Tarımsal Şubelerinden temin edilecek Tarımsal Kaynak Talep Formu ile yapılacaktır.
 3. Müracaatlar, ilgili Tarımsal Kaza Şube Amirlikleri’nin giriş kapılarında bulunan müracaat teslim kutularına atılmak ve müracaat teslim defterini doldurmak suretiyle teslim edilecektir. Müracaatlar şahsen yapılacak olup müracaat formunun ekine;
  a) Kimlik Kartı fotokopisi, İkamet belgesi,
  b) 2022-2023 yılı icar mukavelesi fotokopisi (eski kiracılar için) eklenecektir.

 4. Belgeleri eksik olan, yanlış beyan yapılmış ve/veya eksik bilgi içeren başvurular kabul
  edilmeyecektir
 5. Geçmiş yıllardan kira borcu olanlara kira borçlarını ödemeden kiralama yapılmayacağı yasa gereğidir. Bu nedenle geçmiş yıllardan kira borcu olan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesine müracaat ederek, geçmiş borçlarını ödemeleri gerekmektedir.
 6. Belirtilen tarihler arasında müracaatta bulunmayan veya müracaatta bulunduğu halde Devlet Emlak ve Malzeme Dairesine geçmiş borçlarını ödemediği tespit edilen kişilere 2023-2024 dönemi için kira yapılmayacaktır.