KKTC'YE GİRİŞ

KKTC'YE GİRİŞ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NE GİRİŞ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giriş yaparken nelere dikkat edilmelidir?

 K.K.T.C' ye giriş ve K.K.T.C'den çıkış, onaylanmış limanlardan ve kapılardan, geçerli pasaport veya seyahat belgesi ile yapılır.

Vize alabilmek için pasaport geçerlilik süresi ne olmalıdır?

  • K.K.T.C' de elçilik, konsolosluk veya temsilciliği olmayan ülke yurttaşları ile Avrupa Birliği ülkeleri dışındaki ülke yurttaşlarına girişte vize verilebilmesi, en az altı ay geçerli pasaport ile giriş yapılmasına bağlıdır.
  • K.K.T.C'de elçilik, konsolosluk veya temsilciliği olan ülke yurttaşları ile Avrupa Birliği ülkeleri yurttaşlarına girişte vize verilebilmesi, en az iki ay geçerli pasaport ile giriş yapılmasına bağlıdır.
  • Çalışma izni Vizesi; Ülkeye Yabancıların Çalışma İzinleri Yasası uyarınca ön izin ile gelmiş olan kişilere otuz gün süreli olarak verilir. Ülkede elçilik, konsolosluk veya başka temsilciliği olmayan ülke yurttaşlarına böyle bir vizenin verilebilmesi, en az iki yıl geçerli pasaport ile giriş yapılmasına bağlıdır.
  • İkamet izni, pasaport veya pasaport yerine geçen belgenin geçerlilik süresinden altmış gün daha kısa süreli olarak verileceğnden, pasaport geçerlilik süresi önemlidir.